Řezané květy jsou dnes žádány širokým spotřebitelským okruhem milovníků květin. Hlavním důvodem jsou omezené prostory v našich bytech, zvláště v nových sídlištích, kde lehčeji umístíme líbivé květy než rostlinu v květináči. Několik květů v útlé vázičce doplňuje a ladí s bytovým interiérem.
Nedostatek řezaných květů bývá hlavně v zimě a na jaře. Některé letničky mohou vhodně doplnit skladbu řezaných květů. Jsou nenáročné na pěstování a zasklené plochy. Nejvhodnější jsou hrachory, hledíky, fialy, měsíčky a aksamitníky.
Tyto letničky se přirychlují a kvetou v době chudé na sluneční záření. Proto je nutné více dbát n faktor světlo a jeho poměr k faktoru tepla. Intenzita a délka slunečního záření v zimě je daná a při tom neměnná. Podle ní musíme přizpůsobit teplotu. Vysoké teploty a špatné světelné poměry nejsou optimálním prostředím pro růst rostlin. Světelné poměry zlepšujeme přisvětlováním. Používají se žárovky nebo zářivky. Žárovky vedle světla vyzařují ještě mnoho tepla, a proto se umisťují dále od rostlin. Zářivky se umisťují po několika do osvětlovacích agregátů, které jsou vzdáleny od rostlin 1 m a vyzařují jen studené světlo. Začínáme s nástupem šera a pokračujeme v osvětlování po dobu 8 hodin.
Letničky se plně nerychlí, jen se přirychlují, popřípadě se pěstují pod sklem. Při obou způsobech přinášejí rostliny květy v době, kdy v normální venkovské kultuře ještě nekvetou, takže je zajištěn odbyt i rentabilita. V cizině je pěstování letniček pod sklem rozšířeno mnohem více než u nás a některé se pěstují celoročně (hrachory, hledíky). V našich poměrech doporučujeme přirychlovat letničky v blízkosti velkých spotřebitelských center, kde budou vítaným zpestřením trochu již okoukaného sortimentu řezaných květin. Nevyžadují ani zvláštní, ani nákladné stavby. Plně vyhovují přitápěné japany, které je možno použít i dvojitá pařeniště.
V současné době nemáme ještě dostatečně široký a vyzkoušený sortiment odrůd pro přirychlování.