Kochia – letní cypřišek vytváří uzavřené, kompaktní, světle zelené keříky, jejichž obvod je eliptický. S příchodem prvních mrazíků se zbarví olistění do hněda, silnějšími mrazíky až do karmínova. Silné mrazy v listopadu rostliny zničí.
Tuto květinu používáme do větších výsadeb na veřejných prostranstvích. Vysazuje se v malých skupinkách po několika rostlinách, 3 – 5 kusech. Vysazujeme-li skupiny velké, nepravidelné, přerušíme pestré barvy ostatních květin zeleným zbarvením, které uklidňuje oko pozorovatele. Větší plochy hledíků, petúnií, salvií apod. doplňujeme tak svěží zelení.
Málokterou z letniček lze tak dobře použít na živé plůtky, jako je Kochia. Vysazuje se na vzdálenost 25 cm a za několik týdnů doroste do výšky 40 – 60 cm. Vytváří jednolitou, těsnou, světle zelenou stěnu, která se vyznačuje přirozenou lehkostí a elegancí. Můžeme ji porušit přísným pravidelným střihem do tvaru živého plůtku. Živými plůtky a stěnami ohraničíme různé záhony nebo vytváříme ohraničené pozadí a podobně. Kochia se však může vysadit i do větších květináčů a květinových mís, které umístíme na vhodných místech v zahradách, na terasách, popřípadě na veřejných prostranstvích. Delší dobu vydrží i na světlých verandách a v předsíních, kde je postaráno o dobré větrání.